BRAVO! Veliki uspjeh Ive Oberan na Grand Slamu u Dushanbeu, sjaji bronca na pobjedničkom postolju

Autor: Rafael Barkiđija Autori fotografija: Igor Kralj/PIXSELL
Članica Judo kluba Župa Dubrovačka Iva Oberan, osvojila je broncu na Grand Slamu u tadžikistanskom Dushanbeu.

U kategoriji do 63 kilograma prvo je svladala Talijanku Flaviju Favorini, zatim domaću natjecateljicu Dashkinovu. Zaustavila ju je ruska predstavnica Dali Liluashvili. Potom je kroz repasaž došla do vrlo bitne medalje i novih svjetskih bodova.

Pobijedila je 15. natjecateljicu svijeta, meksikanku Awiti Alcaraz, a na kraju Talinaku Savitu Russo. Zanimljivo, na prošlom natjecanju, Europskom prvenstvu u Zagrebu, Russo je izbacila Oberan.

Novi veliki uspjeh Oberan i trenera Matea Semiza. Ovo joj je prvo postolje na Grand Slam natjecanjima. Trenutno je 25. u svojoj kategoriji.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Cro Judo (@cro_judo)

U dalekom Dushanbeu nastupa 390 judoka iz 65 zemalja svijeta. Sutra nastupa članica Judo kluba Dubrovnik Ivana Šutalo, u kategoriji +78 kg.