NEMA LJUDSKOSTI: Konstruktor angažirao tvrtku za radove u Pločama, dok su radnici bez hrane i plaća
Dok su radnici Konstruktora u Pločama u štrajku bez 10 plaća, a hrana im dolazi iz Crvenog križa, Konstruktor za izvođenje radova na tom području angažira - privatnu tvrtku.
Povjerenik sindikata Ivan Lovrić kaže kako pomaka niti rješenja za njihov štrajk još nema. Sindikat je ponudio određene uvjete na satanku na kojemu se glavni direktor nije pojavio, već je poslao svoje predstavnike, no Uprava je sve prijedloge odbila. 'Mi smo primorani i dalje štrajkati i javnost upozoravati na našu tešku i gotovo bezizlaznu situaciju', rekao je Ivan Lovrić za Politiku plus.
Dapače, Konstruktor je pribjegao novom apsurdnom rješenju, koje nagovještava kako spremnosti za dogovore sa sindikatom vjerojatno neće ni biti. Naime, za izvođenje radova u Pločama, angažirali su privatnu firmu dok istovremeno, radnici Konstruktora na tom području nemaju 10 plaća, ostali su bez struje, vode i prijevoza, a oduzimanjem prava na tople obroke, dovedeni su u situaciju gdje im hrana dolazi kombijem Crvenog križa. Pomoć su dobili samo od svećenika i načelnika općine.
'Vezano uz to, mi smo prijavili ispektoratu rada nepravilnosti koje uprava provodi', rekao je Ivan Lovrić.