'

ŠTETA, ALI BRAVO ZA SQUARE! Dubrovčani se vratili iz zaostatka, ali sreće u penalima nije bilo (FOTO)

Autor: Rafael Barkiđija Autori fotografija: Goran Mratinović
U drugom susretu polufinala SuperSport Hrvatskog malonogometnog Kupa, Square je u Gospinom polju poražen nakon penala od Olmissuma.

Tvrdo i borbeno otvaranje utakmice na obje strane. Kulminiralo je već u 9. minuti, kada Omišani dolaze do šestog prekršaja. Udarac s deset metara za domaćina Squarea pred tisućinjak gledatelja u Gospinom polju. Opucao je Hrkać, ali zaustavlja vratar Olmissuma Rozga. Učinio je to još jednom, u istoj minuti, nakon još jednog prekršaja. Opet Rozga brani, a ovaj je put pucao Kuraja.

Nakon dva deseterca, utakmica je postala šahovska partija. Do kraja prvog poluvremena nije bilo značajnijih prilika, pa se u svlačionice otišlo bez pogodaka.

No, Olmissum je poveo u drugoj minuti nastavka, kada mrežu vratara Luja Jurišića pronalazi Antonio Sekulić. U 28. minuti odlazi Olmissum na 2:0. Strijelac je Jakov Hrstić, koji je Lintulu izbacio lažnjakom, a potom precizno zabio za podebljanje vodstva.

Square se odlučuje za igrača više. Urodilo je plodom. U 35. minuti Maro Đuraš smanjuje na pogodak zaostatka. Dugih pet minuta u prepunom Gospinom polju, koje je tražilo preokret svojih ljubimaca. Preokret vrijedan finala. U 38. minuti Square vraća utakmicu u egal. Mirko Hrkać našao se na stativi i završio prekrasnu akciju dubrovačke momčadi. Asistent Dos Santos.

To je bilo to od igre, isteklo je vrijeme, pa je i o drugom finalistu odlučivala lutrija penala. Finale je prethodno danas izborila Stanoinvest Futsal Pula, koja je na penale bila bolja od Futsal Dinama.

Penali:

Cvjetković 1:0 (3:2)
Sekulić 1:1 (3:3)
Džanković promašaj, brani Čizmić 1:1 (3:3)
Juretić promašaj, brani Jurišić 1:1 (3:3)
Đuraš 2:1 (4:3)
Žilić 2:2 (4:4)
Kuraja promašaj, brani Čizmić 2:2 (4:4)
Kustura 2:3 (4:5)
Hrkać 3:3 (5:5)
Mendoza 3:4

MNK Square: (V) Lujo Jurišić, (C) Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Mirko Hrkać, Maro Đuraš, (V) Petar Prce, Alen Turuk, Ivan Daničić-Kačić, Haron Džanković, Antonio Noković, Djaelson Cavalcante Alves Filho, Lassi Lintula, Gordan Duvančić, Guillherme Dos Santos. Trener Marin Jukić.

MNK Olmissum: (V) Vinko Rozga, (C) Duje Kustura, Josip Jurlina, Iliro Olavi Vanha, Antonio Sekulić, (V) Duje Zemunik, Nikola Čizmić, Jakov Hrstić, Jeremy Bukovec, Bruno Žilić, Antonio Juretić, Josip Juretić, Josip Kolobarić, Richard Manuel Rejala. Trener Frane Despotović, pomoćni trener Ivica Krstulović-Opara.

Ponedjeljak, 19 sati i 15 minuta, vrijeme je kada će biti odlučen pobjednik Kupa za ovu sezonu. Olmissum ili Pula.