Franković otkrio rezultate nedavne ankete i odgovorio na pitanje o mogućim koalicijama nakon izbora
Mato Franković, kandidat za još jedan mandat na čelu grada, kazao je tijekom završne konferencije za medije pred izbore, kako priželjkuje sedam mandata u Gradskom vijeću.
Franković je otkrio rezultate nedavne ankete koju je proveo HDZ.
"Anketa je pokazala kako ulazim u drugi krug s Anitom Bonačić Obradović ili Viktorijom Knežević. Što se tiče njih dvije, rezultati su slični, radi se o statističkoj pogrešci. Vidjet ćemo što će biti, ali tko god ušao u drugi krug, dobro došao. Na nama je da ostvarimo što bolji rezultat i ljude uvjerimo kako je važno da izađu na izbore. Gradsko vijeće je jako bitno jer ono donosi veliki broj odluka. Prošli sastav Gradskog vijeća bio je jedan od najplodonosnijih s obzirom na broj sjednica i odluka poput kupnje TUP-a, Luke Dubrovnik, UTD Raguse, raskidanja ugovora za tvrđavu Imperijal... Inače je izlaznost oko 45-46 posto, a prošli put je bila više od 50 posto što daje veći legitimitet meni kao gradonačelniku", kazao je Franković.
Naglasio je nije pregovarao o koalicijama nakon izbora.
"Računam na sve, vodio sam uključivu politiku posljednjih osam godina, zasjedno smo sa SDP-om, Srđevcima i ostalim donijeli brojne važne odluke. Koalicije su koalicije i o njima ćemo razgovarati kad dođe vrijeme za to. Hoće li one biti programske ili službene, vidjet ćemo. Kada ste izabrani za gradonačelnika, nemate pravo strančariti. Upravo zato me muči ona izjava Siniše Hajdaša Dončića koji je kazao kako će 'u Dubrovniku zabiti zastavu SDP-a nakon izbora'. Ovo nije grad stranaka nego grad građana koji slobodno biraju vlast kakvu oni žele", zaključio je Mato Franković.