DAN KI DOHODI JEDNOM NAMI NA GODIŠTE Grad danas slavi svoga Parca
Dubrovčani danas slave 1045. Festu svetog Vlaha i Dan Grada.
Tradicionalno, na Kandeloru, 2. veljače u 15:30 otvorila se Festa sv. Vlaha, zaštitnika Dubrovnika i Dubrovačke biskupije. Mnoštvo Dubrovčana i uzvanika okupilo se u Gradu.
Na blagdan sv. Vlaha, 3. ožujka svečano euharistijsko slavlje počinje u 10 sati ispred katedrale. Predvoditelj središnjeg misnog slavlja će biti msgr. dr. Egidije Ivan Živković, biskup Željeznog u Gradišću u Austriji, a trodnevnicu Feste sv. Vlaha predvodi župnik župe Sv. Nikole iz Čilipa, don Josip Barišić.
Nakon mise slijedi svečana procesija s barjacima u kojoj se nose moći sv. Vlaha i drugih svetaca, koje se nude vjernicima na štovanje. Ispod baldahina se nosi Isusova pelenica.
U 15.30 ispred katedrale je izvijanje barjaka kojima se pozdravljaju biskupi pristigli na Festu. Navečer barjaci, uz zvonjavu zvona, napuštaju Grad.
Festa sv. Vlaha nalazi se od 2009. godine na UNESCO-vom popisu svjetske nematerijalne kulturne baštine.